Kort gezegd:Er bestaat geen ‘beste HMI-merk’ – alleen de HMI die het beste past bij het ecosysteem en budget van uw besturingssysteem. Deze gids vergelijkt WEINVIEW, Kinco, Siemens KTP en Pro-face GP4000 (met MCGS als budgetoptie) op vijf dimensies – schermgrootte/resolutie, communicatieprotocollen, bruikbaarheid van de software, industriële beschermingsgraad en prijs-prestatie – en eindigt met een kant-en-klare selectiechecklist.
1. Waarom HMI-selectie serieuze aandacht verdient
De HMI (Human-Machine Interface) is de enige interface tussen de operator en de machine. Typische kosten van een verkeerde keuze (algemene ervaring in de sector, geen statistische conclusies):
- Protocol-mismatch→ voeg een conversiegateway toe, die honderden tot meer dan duizend dollar per punt kost, plus nog een storingspunt;
- Schermgrootte/resolutie te klein→ volle schermen, meer bedieningsfouten;
- Moeilijk te gebruiken software→ elke schermwisseling doet pijn; trage projectoplevering;
- Onvoldoende beschermingsgraad→ touchscreen defect binnen enkele maanden in stoffige/vochtige omgevingen;
- Overspecificatie→ 2-3× betalen voor een merknaam waarvan je de functies nooit gebruikt.
De officiële definitie van Pro-face van HMI is een nuttig frame: een HMI verwerkt vijf functies: instellingen, controle en commando, monitoring en supervisie, opslag van historische gegevens en slimme gateway (per proface.com). Controleer uw behoeften aan de hand van deze vijf voordat u merken vergelijkt.
2. De vijf vergelijkingsdimensies
2.1 Schermgrootte en resolutie
Groottelogica (algemene ervaring in de sector):
- 4,3"–5,7":kleine enkele machines, beperkte deurruimte, lage informatiedichtheid;
- 7"–10,1":de mainstream, die ~90% van de monitoring van één machine omvat;
- 12"–15,6":secties met meerdere processen, veel parameterpagina's, trendcurven naast elkaar.
Resolutie bepaalt "hoe duidelijk en hoeveel."Bij hetzelfde formaat toont 1024×600 (bijv. Weintek cMT3072, MT8102iP) zichtbaar meer dan 800×480. Pro-face GP4000-niveaus op grootte: 5,7" QVGA (320×240), 7,5" VGA (640×480), 10,4" VGA, 12,1" SVGA (per officiële line-uppagina van proface.com).
2.2 Communicatieprotocollen
Dit is de meest voorkomende valkuil. Belangrijkste punten:
- Controleer eerst uw controllermerken, kies dan de HMI - combo's van hetzelfde merk hebben meestal een native optimaal protocol (bijvoorbeeld de native PROFINET-ondersteuning van Siemens KTP; er wordt bevestigd dat de KTP700 Basic PN een PROFINET-interface heeft volgens de officiële Siemens-winkel);
- Lijnen van gemengde merkenhebben een brede protocoldekking nodig: beweert Weintek officieel400+ PLC-communicatieprotocollen; Pro-face staat erom bekend dat het verbinding maakt met vrijwel alle reguliere PLC-merken;
- MPI via RS-485:De COM2/COM3 RS-485 van Weintek cMT3072 ondersteunt 187.500 bps MPI; De COM2 van de Pro-face GP4000 ondersteunt ook 187.500 bps MPI – een harde vereiste bij het achteraf inbouwen van oudere Siemens-lijnen;
- CANopen/CAN/J1939:nodig voor mobiele machines; Weintek cMT3072 ondersteunt het;
- De meeste merken ondersteunen Modbus RTU/TCP als basislijn; Er is ook bevestigd dat MCGS Modbus plus Siemens/Mitsubishi-protocollen ondersteunt.
2.3 Bruikbaarheid van software
| Merk |
Software |
Opmerkingen |
| WEINZICHT |
EasyBuilder Pro |
Officiële kenmerken: ingebouwde grafische bibliotheek (incl. vectorafbeeldingen), macro's, synchronisatie van gegevens/gebeurtenissen/bewerkingen met externe databases, multimedia (IP/USB-camera, HD-video), geavanceerde RFID/vingerafdruk-beveiligingsmodus, snelle weergavemodus |
| Weintek op afstand |
EasyAccess 2.0 |
Officieel bevestigde externe cloudoplossing, met Weincloud Dashboard voor clouddashboards; Onderhoud op afstand zonder huurlijnen |
| Kinco |
DTools / DToolsPro |
Volgende generatie DToolsPro (bijv. V1.8.10 / V1.9 releases) bevestigd op kinco.cn; G2/GL2-serie paar met DToolsPro, GT2 met DTools |
| Siemens |
WinCC Basic (TIA Portal) |
Geünificeerd met Siemens PLC-engineering; het TIA Portal-ecosysteem is de kernwaarde ervan |
| Pro-gezicht |
GP-Pro EX |
Bevestigd op proface.com; plus Pro-Server EX, GP-Viewer EX voor toezicht op apparaten van meerdere merken |
| MCGS |
MCGS ingebed / McgsPro |
Nieuwe generatie McgsPro bevestigd op mcgs.com.cn; embedded editie is de industriestandaard voor TPC-eenheden |
Ervaring die in de sector gebruikelijk is: de aanschaf van software en de leercurven verschillen sterk: EasyBuilder Pro, DToolsPro en GP-Pro EX zijn gemakkelijker te verkrijgen en te leren dan Siemens TIA Portal (gelicentieerd, steilere curve). Maar binnen een volledige Siemens-lijn is de geïntegreerde efficiëntie van TIA Portal moeilijk te vervangen door op zichzelf staande tools.
2.4 Industriële beschermingsgraad
- IP-waarde = stof-/waterbescherming:IP65 (stofdicht + lagedrukwaterstralen) is de gebruikelijke basislijn voor industriële aanraakpanelen;
- Geverifieerde officiële gegevens:Weintek MT8071iP/MT8102iP frontpanelen zijn dat welNEMA4/IP65; Pro-face GP-4501T voorpaneel isIP65f / NEMA-TYPE 4X/13; MCGS TPC7032Kw-serie wordt beschreven alsIP65(per materiaal van de kanaalsite, verifiëren aan de hand van de officiële handleiding);
- Paneel versus hele eenheid:voor de meeste HMI's dekt de IP-classificatie alleen het voorpaneel; de montage-uitsparing en de achterkant blijven IP20-kastomgeving (gebruikelijke praktijk in de industrie);
- Stoffige, vochtige of snijvloeistofomgevingen: geef de voorkeur aan modellen met hoge bescherming en gecoate modellen (bijv. Pro-face gecoate opties).
3. Analyse per merk
3.1 WEINVIEW / Weintek
- Positionering:midden tot hoog segment; een van 's werelds toonaangevende HMI-fabrikanten (officiële zelfbeschrijving: "Leading HMI Manufacturer"); opgericht in 2004 in Shenzhen;
- Serie:cMT (high-end, ingebouwde afstandsbediening/IIoT-mogelijkheid), eMT (middenbereik), MT (klassieke volumelijn: MT8071iP / MT8102iP / MT8072iE);
- Representatieve specificaties: MT8071iP — 7" TFT, 800×480, 450 cd/m², 500:1 contrast, 16,7 miljoen kleuren, 4-draads resistieve aanraking, 10/100 Ethernet, COM1 RS-232 4W + COM2 RS-485 2W/4W, 24 VDC; MT8102iP — 10,1" 1024×600, 350 cd/m², 1000:1;
- Mogelijkheid op afstand:cMT3072 wordt geleverd met ingebouwde EasyAccess 2.0-licentie (volgens de specificatiepagina's van de distributeur) - bewaking op afstand is een onderscheidende factor;
- Beste voor:PLC-lijnen van verschillende merken, onderhoudsbehoeften op afstand, machinebouwers die een evenwicht tussen functionaliteit en prijs willen.
3.2 Kinco
- Positionering:al lang bestaand Chinees automatiseringsmerk voor HMI/servo/PLC (leider in motion control en HMI voor robotica en slimme apparatuur);
- Serie:TOEKOMST (F2 high-end, 7"–15.6"), GROEN (G2 7"–15", GT2, GH verbeterd, G1 standaard, GL2/GL economy), MASS (M2/MT), plus handheld, capacitieve, waterdichte varianten (per officieel productcentrum van kincoautomation.com);
- Software:DToolsPro (volgende generatie) en DTools (bevestigd op kinco.cn);
- Beste voor:prijsbewuste klanten, klanten die al deel uitmaken van het Kinco PLC/servo-ecosysteem, en op serie afgestemde sourcing.
3.3 Siemens SIMATIC HMI (KTP-basispanelen)
- Positionering:de officiële HMI van het Siemens-ecosysteem, diep geïntegreerd met S7 PLC's en TIA Portal;
- Serie:KTP Basic (KTP400 4.3" / KTP700 7" / KTP900 9" / KTP1200 12" — industrie-openbare maten, controleer aan de hand van officiële datasheets voordat u deze publiceert);
- Geverifieerde officiële gegevens:KTP700 Basic PN (bestelnr. 6AV2123-2GB03-0AX0) — 7" TFT,65.536 kleuren,PROFINET-interface(per officiële winkel mall.siemens.com.cn); Een resolutie van 800×480 en IP65 zijn openbare specificaties in de sector (te verifiëren aan de hand van de officiële datasheet);
- Software:geconfigureerd met WinCC Basic (TIA Portal-component) (volgens officiële winkelbeschrijving);
- Beste voor:volledig Siemens-lijnen, teams die uniforme PLC/HMI-engineering willen, teams met TIA Portal-vaardigheden.
3.4 Pro-face (Schneider Electric Groep)
- Positionering:high-end; bekend om zijn verbinding met bijna alle reguliere apparaatmerken en om zijn betrouwbaarheid (volgens proface.com HMI Centric-pagina: een bekende fabrikant sinds de jaren tachtig en uitvinder van de eerste programmeerbare grafische HMI);
- Serie:GP4000 (GP4100 compact 4,3", GP-4301T 5,7" QVGA, GP-4401T 7,5" VGA, GP-4501T 10,4" VGA, GP-4621T 12,1" SVGA - volgens de officiële opstellingspagina van proface.com);
- Geverifieerde officiële gegevens:GP-4501T (PFXGP4501TAD) — 65.536 kleuren, 32 MB FLASH, 320 KB SRAM, Ethernet + dubbel serieel + dubbel USB, voorpaneel IP65f/NEMA TYPE 4X/13 (per officiële specificatiepagina); COM2 ondersteunt 187.500 bps MPI;
- Belangrijk:GP4000-basistypen (bijv. GP-4501TW / GP-4401WW, enz.) warenstopgezet vanaf 30-06-2025(per officiële pagina proface.com) — specificeer standaard GP-4x01T-typen of opvolgerseries voor nieuwe projecten;
- Beste voor:fabrieksvloeren van gemengde merken, toepassingen die een hoge betrouwbaarheid en hoge bescherming vereisen.
3.5 MCGS (budgettoevoeging)
- Positionering:HMI voor de Chinese economie, de gebruikelijke keuze voor kostengevoelige projecten;
- Representatieve modellen:TPC7032Kw (7" TFT, 800×480, 262k kleuren, 24 V ±20% VDC, 128 MB gebruikersgeheugen — ; TPC1062K (10,2"); TPC7032Kt;
- Software:MCGS ingebedde configuratiesoftware; nieuwe generatie McsPro;
- Beste voor:kostenbewuste, enkele machines met standaardfuncties.
4. Vergelijkingstabel naast elkaar (augustus 2026)
| Dimensie |
WEINVIEW/Weintek |
Kinco |
Siemens KTP |
Proface GP4000 |
MCGS |
| Representatief model |
cMT3072 / MT8071iP |
GL2070HE / M2070H |
KTP700 Basis-PN |
GP-4501T / GP-4401T |
TPC7032Kw |
| Maatbereik |
4,3"–15,6" |
4,3"–15" |
4,3"–12" |
4,3"–12,1" |
7"–10,2" |
| Representatieve resolutie |
7" 1024×600 (cMT3072) |
Raadpleeg de officiële handleiding |
7" 800×480 (industrie-publiek) |
10,4"VGA 640×480 |
7" 800×480 |
| Beschermingsgraad |
NEMA4/IP65 (officieel) |
Raadpleeg de officiële handleiding |
IP65 (industrie-publiek) |
IP65f / NEMA 4X/13 (officieel) |
IP65 (kanaalmateriaal) |
| Engineeringsoftware |
EasyBuilder Pro |
DToolsPro / DTools |
WinCC Basis (TIA) |
GP-Pro EX |
MCGS ingebed / McgsPro |
| Mogelijkheid op afstand |
EasyAccess 2.0 (sterk) |
WiFi/4G op bepaalde modellen |
— |
Beschikbaar (via GP-Viewer, enz.) |
Beperkt |
| Protocoldekking |
400+ PLC-protocollen (officieel) |
Reguliere protocollen |
PROFINET / native Siemens |
Bijna alle reguliere merken |
Modbus + mainstream PLC's |
| Prijs positionering |
Middenklasse |
Middenklasse |
Hoogwaardig |
Hoogwaardig |
Economie |
| Beste pasvorm |
Gemengde merken + afstandsbediening |
Binnenlands ecosysteem / budget |
All-Siemens-lijnen |
Gemengde merken + hoge betrouwbaarheid |
Kosten-eerst |
5. Controlelijst voor veldselectie en valkuilen
Hieronder volgen algemene lessen uit jarenlange projectervaring, geen statistische conclusies.
Selectiechecklist (elk aanvinken):
- Vermeld uw controllers:welke merken en modellen PLC/VFD/servo zijn aanwezig? Controleer of de HMI elk protocol native ondersteunt: dit is prioriteit #1;
- Grootte en resolutie corrigeren:kies grootte op basis van informatiedichtheid; geef de voorkeur aan een hogere resolutie bij hetzelfde formaat (1024×600 boven 800×480);
- Bereken de behoeften op afstand:monitoring/onderhoud op afstand nodig? Kies een model met ingebouwde mogelijkheden op afstand (bijvoorbeeld EasyAccess 2.0) — voeg later geen gateway toe;
- Controleer bescherming en milieu:stoffige/vochtige/snijvloeistofomgevingen hebben minimaal IP65 frontpanelen nodig; overweeg gecoate modellen voor speciale omgevingen;
- Budgeteer de softwarelicentie:Siemens TIA Portal vereist licenties en heeft een steile leercurve; EasyBuilder Pro, DToolsPro en GP-Pro EX zijn gemakkelijker te verkrijgen - neem de trainingstijd voor ingenieurs op in de totale kosten;
- Bevestig beschikbaarheid en EOL-risico:geef de voorkeur aan huidige series (de basistypen van Pro-face zijn bijvoorbeeld niet meer leverbaar - specificeer geen oudere modellen).
Veelvoorkomende valkuilen:
- Valkuil 1: Alleen op prijs kopen en vervolgens een protocolmismatch tegenkomen.In één verpakkingsproject (voorbeeld van één project, geen statistische conclusie) kocht een klant een niche-HMI om geld te besparen; het VFD-protocol was incompatibel en er was een gateway van meer dan $ 400 nodig - de totale kosten waren hoger;
- Valkuil 2: Resolutie negeren.Een 7-inch 800×480 paneel kan te krap zijn voor schermen met meerdere parameters - ga voor een resolutie van 10,1 inch of hoger voor dichte pagina's;
- Valkuil 3: ‘IP65’ lezen als ‘waterdichte eenheid’.De meeste HMI's zijn alleen IP65 op het voorpaneel; de uitsparing, achterkant en aansluitingen zijn nog steeds IP20-kastomgeving. Waterschade ontstaat meestal op het montageoppervlak;
- Valkuil 4: MPI-ondersteuning bij oudere retrofits vergeten.Wanneer u de oudere Siemens S7-300 via MPI aansluit, controleer dan of de seriële HMI-poort 187.500 bps MPI ondersteunt (Weintek cMT3072 en Pro-face GP4000 doen dit beide);
- Valkuil 5: Softwarelicenties buiten de offerte laten.In de oplossingen van Siemens zijn TIA Portal-licenties en -training echt geld: neem ze mee bij het vergelijken van offertes.
6. Productkoppeling: HMI-sourcing
Fradwell distribueert de volgende HMI-merken met wereldwijde verzend- en selectieondersteuning:
7. Conclusie
HMI-selectie is een afweging tussen vijf factoren: protocolcompatibiliteit × scherm/resolutie × software-ecosysteem × bescherming × budget. Kies KTP voor alle Siemens-lijnen; WEINVIEW/Weintek voor gemengde merken plus toegang op afstand; Kinco of MCGS voor binnenlandse ecosystemen en krappe budgetten; Pro-face voor installaties van gemengde merken die een hoge betrouwbaarheid en hoge bescherming vereisen.Vermeld uw controllers voordat u over de prijs praat— protocolcompatibiliteit heeft altijd prioriteit #1.
Veelgestelde vragen
Vraag 1: Wat is de belangrijkste parameter bij de HMI-selectie?Compatibiliteit van communicatieprotocollen. Controleer of de HMI alle protocollen van uw on-site controllers (PLC/VFD/servo) ondersteunt voordat u de schermgrootte, resolutie, bescherming en prijs vergelijkt. Een gateway voor een incompatibel protocol kost geld en voegt een faalpunt toe.
Vraag 2: Welk merk is het beste: WEINVIEW, Kinco, Siemens of Pro-face?Geen enkele is absoluut de beste; match zaken. All-Siemens-lijnen → Siemens KTP (ecosysteemintegratie); gemengde merken + onderhoud op afstand → WEINVIEW (400+ protocollen, EasyAccess 2.0); budgetgevoelig → Kinco/MCGS; installaties van gemengde merken die een hoge betrouwbaarheid/bescherming nodig hebben → Pro-face.
Vraag 3: Betekent IP65 dat de HMI in water kan worden ondergedompeld?Nee. IP65 betekent stofdicht (6) en beschermd tegen waterstralen onder lage druk (5). Voor de meeste HMI's geldt de classificatie alleen voor het voorpaneel; de montage-uitsparing, achterkant en aansluitingen hebben nog steeds bescherming van de kastomgeving nodig. Er bestaan modellen met een coating of een hogere classificatie voor zwaardere omstandigheden.
Vraag 4: Kunnen Siemens KTP-panelen alleen worden gebruikt met Siemens PLC's?Niet alleen, maar het is hun kracht. KTP-panelen zijn voorzien van PROFINET-interfaces en zijn van nature optimaal in het Siemens-ecosysteem; ze ondersteunen ook enkele protocollen van derden, maar de diepe integratiewaarde is zichtbaar op alle Siemens-lijnen.
Vraag 5: Ik heb monitoring op afstand nodig voor mijn HMI. Wat moet ik kiezen?Geef de voorkeur aan modellen met ingebouwde mogelijkheden op afstand, zoals de Weintek cMT-serie met EasyAccess 2.0 (bewaking/onderhoud op afstand) plus Weincloud Dashboard; anders hebt u een externe externe gateway nodig, wat de kosten en complexiteit vergroot.
V6: Worden de basistypen Pro-face GP4000 stopgezet?Ja. Volgens de officiële pagina van proface.com zijn de GP4000-basistypen (bijvoorbeeld GP-4501TW / GP-4401WW / GP-4301TW / GP-4201TW) stopgezet op 30-06-2025 - specificeer standaard GP-4x01T-typen of vervolgseries voor nieuwe projecten.
Vraag 7: Hoe groot is het verschil tussen 7" 800×480 en 1024×600?Merkbaar. 1024×600 heeft ~28% meer horizontale pixels, waardoor trendcurven naast elkaar en meer parameters per pagina mogelijk zijn. Voor schermen met veel informatie kiest u de hogere resolutie.
Een vlotte aankoop gewenst!
Door: Shanghai Fradwell Industrial Automation Co., Ltd
— Uw sourcingadviseur voor Chinese automatisering
Shanghai Fradwell Industrial Automation Co., Ltd is een toonaangevende wereldwijde leverancier van hoogwaardige industriële automatiseringsoplossingen, toegewijd aan het verbinden van wereldwijde kopers met hoogwaardige Chinese automatiseringsoplossingen.
Productcategorieën:
PLC en besturingen
Siemens, Mitsubishi, Omron, Schneider, Delta, Xinje, Inovance en andere Chinese merken
HMI en touchscreens
WEINVIEW, Kinco, MCGS, industriële panel-pc's
Aandrijvingen en motoren
Omvormers, servoaandrijvingen, stappensystemen, motorreductoren
Sensoren en schakelaars
Foto-elektrische schakelaars, naderingsschakelaars, druksensoren, temperatuursensoren, eindschakelaars
Voedingen en relais
Schakelende voedingen, solid-state relais, contactors, stroomonderbrekers
Pneumatische componenten
Cilinders, magneetkleppen, luchtbehandelingsunits
Kerndiensten:
- Integratie van meerdere merken: één bestelling, één verzending, geen gedoe.
- Technisch advies: pre-salesadvies door ervaren automatiseringsingenieurs.
- Gegarandeerde authenticiteit: strenge kwaliteitscontrole en betrouwbare levertijden (3-7 dagen).
Neem contact met ons op